Haberler


30

 

25-31 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sigortacılık Haftası nedeniyle Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 18 No’lu Meslek Komite Başkanı Ferdi ACAR, Komite Başkan Yardımcısı Mustafa KILIÇ ve Komite üyeleri Metin KENAR, Orçun OKTAY, Bülent ERDOĞAN, İlker ALTIN 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na Çelenk koydular. Çelenk töreninin ardından Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLI’yı ve Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN ‘ı makamlarında ziyaret ettiler.

 

Ziyaretler sırasında 18 No’lu Meslek Komite Başkanı Ferdi Acar “ Günümüzde hayatımızın her aşamasında farklı risklerle karşı karşıyayız. Risklerimizden doğan sürpriz maddi zararlarımızı azaltmanın en doğru yolu sigortalanmaktır. Maalesef ki ülkemizde sigortalanma bilinci tam yerleşmemiştir. Halen teminat altına alınması zorunlu riskler dahi hiçbir risk teminat altına alınmamaktadır. Sigortalanma bilincini arttırmak uzun soluklu ve lise seviyelerinden başlanacak eğitimlerle mümkün olacaktır. Bizler Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 18 no’lu Meslek Komitesi sigorta acente üyeleri olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu riskleri anlatmalıyız.

 

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu gereğine düzenlenecek Sigorta Eksperleri Ruhsatı ile Sigorta Acenteleri Uygunluk Belgesi Başvurularının kabulüne ilişkin olarak Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı arasında yapılan protokol neticesinde yetkilendirilmiştir. Odamız bu çerçevede 2008 yılından buyana Biga İlçesi hariç Çanakkale Merkez ve İlçelerinde bulunan Sigorta Acentelerinin taleplerini karşılamaktadır.” diyerek haftanın anlam ve önemini belirtti.

Okunma Sayısı: 1085
resim