Haberler

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI GIDA SEKTÖRÜNDEKİ ÜYELERİNİ TÜYAP WORLD FOOD 2019 VE CNR FOOD İSTANBUL 2019 FUARI’ NA GÖTÜRDÜ

  • 23.09.2019
  • canakkaletso

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 04-07 Eylül tarihlerinde açık olan TÜYAP World Food 2019 ve CNR Food İstanbul 2019 Fuarlarına, 04 Eylül 2019 Çarşamba günü üyeleri için eş zamanlı ziyaret düzenledi.

CNR Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyona gıda sektöründe faaliyet gösteren 16 üyemiz katıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Geliştirme Uzmanı Bülent BOGADIR’ ın da katılımları ile gerçekleştirilen ziyaretler öncesinde, CNR Fuarcılık da Food İstanbul için İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen B2B alım heyeti görüşmeleri için hazırlıklar yapıldı. Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Irak’ tan 15 yabancı firma alım heyeti için davet edildi. Aynı gün CNR 6. Hall’ de gerçekleştirilen B2B etkinliklerinde özellikle Çanakkale yerel tatları zeytinyağı, peynir helvası, Efi Badem, süt reçeli,kahvaltılık sos ve Kumkale Domatesi yoğun ilgi gördü. Her iki Fuara da yoğun bir yabancı konuk ziyareti gerçekleştirilmiş olup CNR tarafından 200 den fazla yabancı katılımcının davet edildiği belirtilmiştir. Gıda ithalatçıları ile Çanakkaleli üreticiler görüşmeler yapmıştır. CNR’ da eş zamanlı olarak Gıda Ambalaj Fuarı da gerçekleştirilmiştir.

Fuar ziyaretine katılan üyelerimiz oldukça faydalı olduğu olduğunu belirtmiş olup ayrıca TÜYAP’ da gerçekleşen World Food fuarı da tarım, bahçıvanlık ve gıda işleme makinaları özellikle et ve süt sektörleri konusunda firmalarımıza vizyon katmıştır.

 

 ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI GIDA SEKTÖRÜNDEKİ ÜYELERİNİ TÜYAP WORLD FOOD 2019 VE CNR FOOD İSTANBUL 2019 FUARI’ NA GÖTÜRDÜ